Dekoratif Cam Filmi

Dekoratif Cam Filmi

Dekoratif cam filmi kullanmak isteyenler için kurumsal firmamız kapsamlı bir şekilde hizmet sunmaktadır. Bilindiği üzere cam filmler değişik mekânlarda kullanılan işlevsel açıdan farklı avantajları olan bir malzemedir. Bunun bireysel ya da kurumsal olarak kullanımı mümkündür.

Cam Filmler Nerede Kullanılır?

Cam filmler iş yerlerinde, ofis içlerinde, genel bina dışında, evlerin iç kısmında vs. kullanılabilir.  Bunların kullanım yerleri aslında kendinizin belirlediği alanlardır cam filmler, özellikle iş yerleri için son derece avantajlı malzemelerdir.  Vitrinler, koridorlar, ofis kapıları, seperatörler, güneş ışığının bol olduğu alanlar vs. şeklinde sıralanabilir.

Cam Filmlerin Kullanım Avantajları

Cam filmlerin avantajları konusunu birçok farklı açıdan değerlendirmek mümkündür:

  • Cam filmleri depreme karşı camın bütünlüğünü korur
  • Darbelere karşı camın direnç göstermesini sağlar.
  • İşlevsel açıdan yararlıdır.
  • Yangın benzeri durumlarda ateşin yayılmasına karşı direnç gösterir.
  • Evlerde eşyaların eskimesini önler.
Dekoratif Açıdan Cam Filmleri Ne İşe Yarar?

Dekoratif cam filmi kullanımı bir v ya da iş yeri için ortamın daha güzel görünmesini sağlar. Daha güzel görünen bir ortam, beraberinde zincirleme iyi etki de yaratacaktır. Yani aslında kurumsal açıdan cam filminin iyi olması sizin satışlarınıza da artı kazandıracaktır. Şöyle ki, kurumsal kimliğin en etkili aşamalarından biri iyi izlenim yaratmak olacaktır. İyi izlenimin amacı hem kalıcı bir kimlik yaratmak hem de satış kapasitesini çoğaltmaktır. Yani bunlar birbirini tamamlayan özelliklerdir. Dekorasyonun iyi olması konusunda cam filminin de dolaylı yoldan katkısı olacaktır. Çünkü ofis içinde ya da dışında bu iyi görüntünün olması beraberinde iyi izlenimi getirecektir. Aksini düşünürsek, dekorasyonun kötü olması beraberinde ciddi satış hataları getirecektir. Çünkü izlenim beraberinde müşterilerin bağlılığını ve sonra da satın alma davranışlarını etkilemektedir. Cam filmi olan bir işletme, bir anlamda bu alana özen gösterildiğini ifade eder. Yani bu da iyi izlenim demektir.

Çiçek Desenli Cam Filmleri

Dekoratif cam filmi çeşitlerinden biri çiçek desenli modellerdir. Bunlar genelde ev ve diğer bahçe benzeri özel alanlarda kullanılır.  İş yerlerinde pek tercih edilmeyen bu modeller, daha çok gösteriş ve süsleme amaçlıdır.

Geometrik Desenli Cam Filmler

Cam filmlerinin bir diğer desen çeşidi, kare, dikdörtgen gibi daha sade seçeneklerdir. Bunlar daha çok kurumsal olan alanlarda tercih edilmektedir. İnce çizgi gibi olan desenler yanında, küçük kare, büyük dikdörtgen gibi seçenekler de kullanılabilir.  Bu desenlerin oluşturulmasında çoğu zaman buz tekniği kullanılır. Yani desen oluşturmak, sade dekoratif desenler oluşturmak için bu yönteme başvuru yapılır. Fakat geometrik desenlerin sadece buzlama tekniği ile kullanılmasından bahsedilmesi zorunlu değildir. Yani renkli cam filmleri de bu noktada iyi bir alternatif olabilecektir. Ayrıca geometrik desenlerin içine de ayrıca farklı desenler yapılabilir.

Karışık İç İçe Geçmiş Desenler

Dikkat çeken bir diğer dekoratif cam filmi modeli asimetrik ve iç içe geçen kare desenlerdir. Bunlar isteğe gör farklı renklerde ayarlanabilir.  Ayrıca uygulama alanına göre de değişebilir.  Bu desenler dekoratif olarak sıkça tercih edilir.

Cam Filmi Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Cam filmi satın alma işlemi için ücret belirlemede farklı kriterler değerlendirilir. Örneğin uygulama yapılacak alan büyükse bu kısım için uygulama malzemesi de fazla olur.  Yine kullanılan malzeme özelliği açısından farklılıklar olacaktır. Bu farklılık aynı zamanda personel sayısını ve firma giderleri için de belirleyicidir. Yani kapsam genişledikçe fiyatlandırma da artacaktır. Bu uygulamayı edinmek için öncesinde firmamıza başvuru yapmanız, sonra da taleplerinizi yetkili kişiye ileterek hizmet almanız önerilir.