Güvenlik Cam Filmi

Güvenlik Cam Filmi

İş yerleri ve farklı mekanlar için güvenlik cam filmi sıkça kullanılan ürünlerdir. Bunlar dekoratif amaçtan ziyade güvenlik bakımından sıkça tercih edilir.

Kırılan Cam Parçalarını Önleme

Camların korunmaması, beraberinde yüksek hızda uçuşabilmesini, diğer eşyalara ve insan sağlığına zarar vermesini de gündeme getirir. Bu durum ciddi anlamda zarar demektir.  Hatta ölümcül yaralanmaların bil kaynağı olabilir.  Cam patlamaları, düşme ve de takılma benzeri durumlarda yaralanmalar için koruma sağlar. Özellikle okul alanlarında sıkça çarpma benzeri durumlar görüleceği için bu alanlarda daha sık kullanılması önerilir. Firmamızdan alınan cam filmleri güvenlik beklentilerini karşılayacaktır. Camın kendisi ve çerçevesi ayrılsa da kırılan tüm camı bir arada tutma kapasitesi vardır.

Sivil Kargaşa Dönemlerinde Önlem

Günümüz şartlarında birçok açıdan toplumların içerisinde sorunlu dönemler olabilir.  Farklı nedenlere bağlı olarak spor karşılaşmaları, ayaklanmalar vs. gibi durumlar nedeniyle fiziksel birtakım zararlar görülebilir.  Bu gibi durumlar için özellikle mağaza iş yerleri ve cam olan hemen her yer risk altındadır.  Bu durum ciddi bir maddi ve manevi kaybı da beraberinde getirecektir. Yani insanların emek harcayarak oluşturdukları yerler, çok basit nedenlerle yerle bir olabilmektedir. Bunu engellemek için bazı önlemler alınması artı sağlar. Yani camın bütünlüğünü sağlayacak bir film benzeri malzeme genel olarak fayda sağlayacaktır. Bu güvenlik cam filmi çeşitlerini filmi firma garantisiyle kullanabilirsiniz. Kurumsal firmanız açısından bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Bomba Patlaması Benzeri Durumlarda Cam Filmi

Farklı nedenler bağlı olarak şehirlerde bomba patlaması durumu görülebilir. Her ne kadar büyük rahatsızlık verse de bombalar patlayabilmekte’dir. Patlayan bombalar beraberinde çevredeki tüm camların da etrafa saçılması demektir. Yani insan ve diğer canlı sağlığı açısından camın bütünlüğünü korumaması ciddi anlamda risk demektir.  Cam parçaları bombadan çok daha tehlikeli bir hale gelebilir. Bu nedenle firmamızdan da temin edebileceğiniz güvenlik cam filmi size avantajlı sonuçlar verir. Bomba patladıktan sonra cam parçalarının dağılmasını engeller. Yani büyük bir riski de yok etmiş olur.

Doğal Afet Zamanlarında Cam Filmi

Beklenmedik zamanlarda doğal afetler oluşabilmektedir. Örneğin depremler, cam kırılmalarına neden olan en yaygın durumlardır. Sert rüzgarlar, hortumlar, kasırga benzeri olaylar da yine camın parçalanmasına ve zarar potansiyeli oluşturması demektir. Bundan kaçınmak için cam filmi temin ederek önlem alabilir, can ve mal kaybını en aza indirebilirsiniz.  Güvenlik cam filmleri yıkıntılara karşı camın bütünlüğünü sağlayan ideal ürünlerdir.

Hırsızlık ve Özel Alan İhlali, Haneye Tecavüz Durumları

Cam filmlerinin diğer bir faydası hırsızlık, haneye tecavüz benzeri durumlardır. Bu gibi durumlarda zarar vermek isteyen kişilerin işini zorlaştırmak hedeflenir. Güvenlik cam filmleri bir hane içine hırsızlık amacıyla giren kişiler için önlem alınması demektir. Bunu özellikle camı kırarak ve fiziksel zarara neden olarak yapmak isteyen kişiler için önlem gibi düşünebilirsiniz. Çünkü cam darbe yapılması ve sonraki aşamada da büyük zararların önlenmesi bakımından düşünmek mümkündür.  Cam filmler ayrıca iç kısmın görünmesini de engelledikleri için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Yani dışarıdan iç kısmın görülmemesi, özellikle iş yerleri açısından yararlı olacaktır.

Standart ve Üstün Performanslı Güvenlik Cam Filmleri Çeşitleri

Güvenlik cam filmleri açısından iki farklı sınıflandırma yapılması mümkündür. Bu sınıflandırmanın amacı, cam filminin dayanıklılık potansiyeli ile de alakalıdır.

  • Standart güvenlik cam filmleri, kasırga, patlama, deprem benzeri olaylar için dayanıklıdır, güneş ışınlarına karşı filtre görevine sahiptir.
  • Ultra güvenlik filmler, cam parçaları için kişisel güvenliği artırmakta, özellikle hırsızlık, haneye tecavüz benzeri durumlar için avantaj sağlayacaktır.