Isı Kesen Cam Filmi

Isı Kesen Cam Filmi 

Isı kesen cam filmi çeşitleri kullanım özellikleri ve diğer açılardan oldukça önemlidir. Isı güneşin çok azla olduğu zamanlarda iç mekâna zarar verebilir. Bu zarar hem çalışma ortamının sağlıklı olmaması hm de iklimlendirme araçlarının gereğinden fazla kullanımı ile ilgilidir. Bu malzemelerin temel çıkış nedeni, bina ya da ofis dışarısında koruma oluşturma amaçlıdır. Güneşten gelen zararlı ışınların giderilmesinde önemli işleve sahiptir.

Isı Kesen Cam Filmi Özellikleri

Isı kesen cam filmleri renk ve malzeme özelliği bakımından uygulandığı alana birkaç farklı açıdan fayda getirir.

  • Ekonomik yarar: Isı kesen cam filmleri, özellikle yaz aylarında güneşten gelen sıcaklığın bir engelle karşılaşmasını sağlar. Bu engelin olması sıcaklığın kesilmesi, gereksiz yere iklimlendirme araçlarının kullanılmaması bakımından önemlidir. Klima benzeri araçlar sıcak mevsimlerde sıklıkla kullanılır ve bunun çok yoğun kullanımı, özellikle iş yerleri için ciddi bir sıkıntı demektir.  Yani kurumsal ve büyük bir iş yeri için düşünülürse, çok sayıda klima olacaktır ve iklimlendirme için bunlardan tasarruf edilmesi gerekir. İşte ısı kesen cam filmi bu noktada ciddi bir tasarruf kaynağıdır. Filtre görevindeki film ısının yayılmadan geri yansıtılmasını sağlar.
  • Eşyaların ömrünü uzatması: Ev ya da iş yeri için kullanılan malzemeler güneş ışınlarına doğrudan maruz kaldığında ciddi sıkıntılar oluşturabilir. Örneğin güneş gören bölüm bir süre sonra renk değişimine uğrar ve kumaş açısından incelmeye, gücünü kaybetmeye başlar. Bu durum eşyalarınızı sık şekilde değiştirmenize neden olabilir. Diğer bir ifadeyle gereksiz yere eşya almış, değiştirmiş vs. olursunuz. ısı kesen cm filmleri güneşin zararlı ışınlarını etkisiz hale getirir. Bu da eşyaların zarar görmesini engeller. Mobilya, halı, perde benzeri eşyaların uzun süre güvenle kullanımı sağlanır.
  • Dekoratif açıdan katkılar: Isı kesen cam filmleri dekorasyon bakımından iç ve dış mekâna katkı sağlar. İç mekâna katkısı aydınlatma bakımındandır ve bazen ofis bölme gibi alanlarda da uygulanır. Yani güneşin doğrudan geldiği iç mekanlarda ayrıca ısı kesen cam filmi kullanılabilmektedir. Dışarıdan kullanıldığında bu cam filmler iş yerinin daha kurumsal bir görüntü kazanmasına yardım eder. Tüm binaya ya da tek kat ofisin dışına uygulanan cam film görsel açıdan da olumlu izlenim bırakır.
  • Güneşin zararlı ışınlarını engelleme: Güneşten gelen zararlı ışınlar cilt kanserine neden olabilmektedir. Bunların ısı kesen cam filmi ile engellenmesi sonucu uzun vadede birçok cilt hastalıklarının önüne geçilmesi söz konusudur. Güneş özellikle sera etkisi sonrasında zararlı olduğu için önlem alınması gereke bir varlık haline gelmiştir.

Reklam Politikalarına Etki Bakımından Isı Kesen Cam Filmi

Reklam politikası bir firmanın satış kapasitesi ile doğrudan ilgilidir.  Reklam ne kadar iyiyse satış da o kadar fazla olacaktır. Bu duruma ısı kesem cam filmi görsel açıdan katkı sağlar. Reklama görselliğin etki ettiği düşünülürse, cam filmleri artı sağlar ve insanların daha fazla satın alması için zemin yaratır.

Ücretlendirme Nasıl Belirleniyor

Isı kesen cam filmi ücretleri uygulama alanı büyüklüğü, kullanılan malzeme özelliği, firmanın ekstra taleplerinin olması durumu vs. ile yakından ilgilidir. Malzeme özelliği, yer ne kadar büyürse bu durumda ücret de artacaktır.  Ancak büyük bina için ısı kesen cam filmi kullanımı tasarruflu olacaktır. Tek kat ofisin dışına ya da bahçe benzeri alana uygulanan filmlere göre çok fazla kat için etki seferde uygulanan cam filmi daha ekonomik olur. Örneğin plaza benzeri yerde iki-üç katlı bir işletmeniz varsa, sadece bu alana yaptırmak yerine tüm binaya yaptırmanız önerilir.