Ofis Cam Filmi

Ofis Cam Filmi

Ofis cam filmi çeşitleri işlevsel açıdan büyük fayda sağlayan malzemelerdir. İşletmelerin içerisinde ya da dışında kullanılabilecek bu ürünler, sizin temelde en iyi verimi almanız için fayda sağlayacaktır.

Ofiste Çalışma Ortamının Aydınlığı

Ofis içerisinde çalışma ortamı aydınlığının iyi olmaması beraberinde birçok sorunu da getirebilir. Aydınlatmanın ne çok fazla ne de çok az olması gerekmektedir. Bunun için de ofisin dış penceresine ofis cam filmi uygulaması yaptırabilirsiniz.  Güneş ışınlarının içeri girerken kırılmasını sağlamsı ışık ve dolaylı oalrak da göz sağlığını etkileyecektir. Gözlerin aydınlık ortamda bulunması çalışma verimini her zaman iyi etkiler. Bu noktada ofis camı ve içeriye giren güneş fazlalığının iyi dengelenmesi gerekir. Yani diğer bir ifadeyle güneşin çok fazla gelmesi durumunda cam filmi koyuluğunun da ayarlanması gerekmektedir.

Cam Filmi Çeşitleri

Ofiste ve diğer birçok yerde kullanılan cam filmi çeşitleri koyuluk, malzeme özelliği gibi etkenlere bağlı olarak sınıflandırılmaktadır. Bazıları metalik görünümde olmakla beraber bazıları da kahverengidir. Kahverengi olan cam filmlerinin kendi içinde yeniden farklı koyulukta olduğundan bahsedilebilir.  Mimari açıdan cam filmleri dekoratif ve pratik faydayı bir arada kullanır.

Enerji Maliyetlerini Düşürme Bakımından Cam Filmi

Cam filmlerinin en önemli işlevlerinden birisi enerji maliyetlerini düşürmesidir. Bu enerji maliyetlerinden kasıt, ısıtma soğutma- elektrik enerjisi gibi detaylardır. Örneğin ısıtma sistemi için düşünülürse cam filmlerinin soğuk havalarda cama gelen ısıyı daha uzun süre tutması nedeniyle sıcaklığın duvarda hapsedilmesi söz konusudur. Bunun dışında yaz aylarında güneşin tüm sıcaklığını içeri geçirmemesi için cam filmler filtre görevi yapar. Yani bu da içerinin ısınmaması demektir. Elektrik enerjisi bakımından düşünülürse her iki maddeden yola çıkılarak iklimlendirme araçlarının daha az kullanılacağı görülebilir. Yani içerideki ısının iyi olması sonrasında klima benzeri araçları kullanmaya daha az ihtiyaç duyarsınız.

Güvenlik Açısından Cam Filmler

Mimari cam filmleri ya da bina dışarısındaki kullanılan camlar, güvenlik açısından da birçok faydayı getirecektir. Dışarıdan yapılacak bir müdahale, iş kazaları, afetler vs. için bir direnç görevine sahiptir. Örneğin cam filmi olan ofislerde bunun darbeyle kırılma riski daha az olur. Normal şartlarda hafif bir müdahale kırılmasına neden olacaktır. Aynı şekilde deprem olduğu varsayılırsa cam filmler yine bütünlüğün korunması bakımından önemlidir.  Çünkü deprem olduğunda camın kırılma ve parçalanma riski de bu şekilde giderilmiş olur. Yine camın kndi yapısı içinde fark edilmyen mimari hasarlar olduğu varsayılırsa, ofis içerisinde çalışanların da iş güvenliği bakımından tehlike olmaz.  Yani her açıdan avantaj sağlanmış olur. Üstelik ekonomik bir fiyatla bu güvenliğin sağlanması söz konusudur.

Dekoratif Açıdan Görüntünün Geliştirilmesi

Dekoratif ofis cam filmi için görüntünün geliştirilmesi de söz konusudur. Yani cam filmleri işlevsel yönü dışında dekoratif açıdan da artı sağlar. Daha kurumsal bir görünüme kavuşmanız bu sayede mümkündür. Ofis veya genel oalrak iş yerleri için görselliğe önem verilmesi daha iyi izlenim olması bakımından önemlidir.

Ofis Cam Filmleri Yanmaya Karşı Dayanıklı mı?

Önemli bir avantaj olarak ofis cam filmlerinin yanmaya karşı da dayanıklı olduğundan bahsedilebilir. Ofis içerisinde olası bir yangın, patlama, saldırı benzeri durumlarda meydana gelen hasarlarda 240 dereceye kadar dayanıklılıktan bahsedilebilir. İç mekânda yer alan eşyaların güneş ışınlarına ve zamana karşı direnmesi için ofis cam filmleri kullanılabilir. Bu sayede devamlı eşya yenilemek ve onarmak zorunda kalmazsınız. Profesyonel olarak hizmet veren firmamızdan cam filmi yaptırmak isteyen her müşterinin güvenle yararlanması mümkündür.