One Way Vision

One Way Vision 

One way vision genellikle delikli cam kaplama olarak da bilinen firmaların sıkça reklam amaçlı kullandıkları malzemelerdir. Özellikle kurumsal kimlik oluşturma aşamasındaki firmalar için işletme büyüklüğü fark etmeksizin işe yarar sonuçlar alınmasını sağlar.

Reklamın Kurumsal Açıdan Getirileri

Reklam bir firma için olmazsa olmaz kurumsal kimlik malzemelerinden birisidir. Yani hr firmanın satış amacı olduğu ve para kazanma hedefi olduğu düşünülürse, bu durumda temeldeki bu hedefe yönelik uygulamaların kullanılması gerekir.  Ancak bundan çıkarılacak sonuç ekonomik gelir sağlamak için firmanın her türlü uygulamayı kendisi için uygun olduğunu düşünmesi değildir. Satışı yapılmak istenen ürünün birtakım genel değerler kapsamında hem zarar vermeyecek hem de firmanın satışlarını yükseltecek şekilde ayarlanması gerekir.  Bu noktada reklamın nasıl oluşturulduğu kuşkusuz firmanın kullandığı malzeme özellikleri, görsel nitelikler vs. ile de yakından ilgilidir. İyi ve kurumsal özellikleri net biçimde yansıtan firmalar hr zaman daha iyi satış için de zemin yaratır.  Reklamın en önemli kısmı olan mağaza- işletme dışı görselleri de bu açıdan one way vision kaplama açısından önemlidir.

One Way Vision Özellikleri Neler?

Genellikle dış mekâna uygulanan delikli cam folyo malzemesi arka yüzeyinin yapışkan olması, cam dışında sunta benzeri yerlere de yapıştırılması için uygun olması gibi özellikleriyle dikkat çekiyor.  Bunun dışında ekstra bir malzeme desteğine ihtiyaç olmadan kullanılabilmesi bu malzemelerin en önemli özelliklerinden bir diğeri. Yani çok fazla donanıma gerek kalmadan, birkaç adımda sonuca ulaşmanız mümkündür. Bunu dışında kalınlık özellikleri bakımından bu ürünlerin değişebileceğini belirtmek gerekiyor. Uygulama alanı büyüklüğü ile de ilgili olan bu durum size kndi dış yapı özelliklerinize göre seçenek yapmanızda yönlendirici olacaktır.  Yani dijital baskıların uygulanacağı alan ne kadar büyük ve genişse, bu durumda delikli yapışkan kaplama kalınlığı da artacaktır. İnce olması kolay zarar görmesine neden olabilir.

Delikli Folyo Kaplama Uygulamasını Kim Yapar?

Delikli folyo kaplama uygulaması firmamız tarafından temin edilecek usta kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Örneğin 4-5 katlı bir binaya bu uygulamanın yapılacağı düşünülürse, personel sayısının da artacağından bahsedilmesi mümkündür. Bazen tek kat ve küçük alan camlarda 2 kişi yeterli olabilir. Yani duruma göre bir uygulamadan bahsedilmesi mümkün olacaktır. Kurumsal yapıdaki firmamızdan, uygulama ve firmanıza yönelik diğer eklentileri de değerlendirilerek sonuca varılması mümkün olacaktır.

İç Mekâna Sağlanan Katkılar

Delikli folyoların iç mekandaki hava ve aydınlatmayı dengelediğini fark edebilirsiniz. Havanın dengelenmesi, güneş ışınlarının içeri girmesiyle ilgilidir ve bunun sağlanması yaz ve kış aylarında ayrıca yarar sağlar. Aydınlatma bakımından da iç mekâna güneş ışınlarının çok yoğun gelmesini engellediği için yine avantaj sağladığı söylenebilir. Bu durum içerideki malzemeler açısından dolaylı artı da sağlar.

Fuar Stantları Açısından Dijital Baskı

Dijital baskıların en yaygın kullanıldığı alanlardan birisi fuar alanlarıdır. Firmaların kendi tanıtımlarını yaptığı fuar dönemlerinde bu malzemenin uygulanması reklam getirisi bakımından büyük bir artıdır.  Ekonomik olması, etki alanının fala olması ürünün temel faydalarından biridir. Ayrıca çok fazla ürün değişimi yapmadan sonraki fuarlarda da kullanabilirsiniz.

Güvenlik Açısından One Way Vision ve Cam Filmler

Delikli cam filmler, önceden de belirtildiği gibi reklam yönü ve dışarıdan içeriyi göstermeme gibi nitelikler bakımından avantaj sağlamaktadır.  Yani daha çok reklam, dekorasyon, kurumsal kimlik oluşturma, ısı dengeleme, tasarruf sağlama açılarından değerlendirilmesi gerekir. Diğer cam filmlerle güvenlik açısından karşılaştırıldığında ise standart tip cam filmlerin bütünlüğü korumaya yaradığından ve delikli olanların da camdaki gerilimi azalttığından bahsetmesi mümkündür.