Transparan Cam Filmi

Transparan Cam Filmi

Cam filmler eski dönemden bu yana birçok farklı amaç için kullanılan genelde şeffaf malzemeden yapılan ürünlerdir. Metlik renkler, kahverenginin farklı tonlarında kullanımlar en sık rastlanan seçeneklerdir. Bu filmlere duyulan ihtiyaç özellikle pratik açıdan fayda sağlama amacına yöneliktir. Yani bu ürünlerin ortaya çıkmasındaki amaç ilk olarak dekorasyonda çok güneşin engellenmesi, aydınlatma ayarlamasının yapılması gibi durumlardır. Ayrıca ofis içerisinde de buzlu görüntü veren cam filmler de yine içerinin gösterilmek istenmediği alanlarda etkili olacaktır. Ofis içlerinde bunlara sıklıkla rastlanmaktadır. Yani bir yandan şeffaflığın çalışma kapasitesini artıracağı düşünülürken diğer yandan da bir bölümün kapatılması v yarı şeffaf odanın yer alması hedeflenmektedir.

Dekoratif Transparan Cam Filmler

Transparan cam filmler diğer cam filmlerine göre daha canlı renklere sahip dekoratif yönü ağır basan malzemelerdir. Yani güneş kesme etkisi olduğu gibi aynı zamanda görsel açıdan da avantaj sağlamaktadır. Transparan filmler, içeriyi doğrudan gösteren malzemeden üretilir. Yani diğer film ürünleri gibi dışarıdan içeriyi görmeye engel olmaz. Aksine renkli biçimde doğrudan gösterme amacı vardır. Dekorasyon yönü oldukça iyi olan bu ürünler, mavi, turkuaz, sarı, pembe, kırmızı lacivert, mor vs. gibi olabilir. Bunlar bazen hepsi bir arada kullanılırken bazıları tek bir renk olarak da kullanılabilmektedir.

Kare Renkli Tasarım Örnekleri

Farklı renklerin bir arada kullanıldığı bu tasarımlarda uygulama alanında birçok kare vardır. Bu karelerin içi farklı renklerle oluşturulur ve bu farklı renkler bir araya gelince ortaya dekoratif açıdan iyi sonuçlar çıkarır. Bu tasarım son yılların en sevilen renkli cam filmlerinden biridir. Hangi renk olacağı konusunda kendi zevkinize göre karar verebilirsiniz. Ancak görüntünün daha iyi olması için boğucu seçeneklerden uzak durmak gerekir. Yani benzer renklerin bir arada olması örneğin kırmızı ve bordonun yan yana olması görüntü bakımından sıkıntı yaratır. Bunun yerin kırmızının yanına zıt renkler kullanılmalıdır.

Cam Filmlerin Pratik Faydaları

Transparan cam filmler, kurumsal kimlik oluşturan firmalar için oldukça iyi bir seçenek olabilir. Bunun nedeni renkli görüntülerin akılda kalması durumudur.  İnsanların aklında kalan hr şey, onların sonraki aşamada satın alma alışkanlıklarında belirleyici olur. Ekonomik açıdan firmaya geri dönüşümü bu açıdan renkli malzemelerin daha iyi olacaktır.

Renkli Filmler Her Mekânda Kullanılır mı?

Renkli transparan cam filmler her yerde kullanılmaz. Bunun nedeni gösterişli malzemelerin her yerde kullanımının pek uygun olmamasıdır. Hem kurumsal kimlik hem de fiyatlandırma açısından bu duruma dikkat etmek gerekir. Yani renkli camların kullanımı için uygun olmayan yerlerde bunun kullanımı sonra size zarar verebilecektir. Kurumsal olarak renkli filmler firma hedeflerine uygun biçimde ayarlanmalıdır. Bu dengenin olmaması durumunda ciddi sıkıntılar yaşanabilir.

Transparan Cam Filmlerin Ücretleri

Transparan cam filmi ücreti belirlenirken, dekoratif açıdan nasıl katkı sağladığı, firma politikası, ne kadar alana uygulama yapılacağı gibi durumlar etkilidir. Yani cam filmi ne kadar büyük alana uygulanırsa ücretlendirme konusunda da artış görülür.  Uygulama alanın büyüklüğü yapılan ödemenin de artmasını sağlayacaktır.  Bunun dışında kullanılan malzeme özellikleri de fiyatlandırmanın belirlenmesinde etkili olacaktır. Yani metre kare başına uygulanan fiyatlar malzemenin dayanıklılık vs. özelliklerine göre belirlenir. Bazı malzemelerin dayanıklılığı uzun sürerken bazıları çok fazla zaman almayacaktır. Bu üretim yeri vs. gibi konularda da önem teşkil eder.

Bina Dışı İçin Transparan Cam Film Kullanılır mı?

Renkli ve içi gösteren transparan cam filmler genellikle binaların en dışına uygulanmazlar. Bunun nedeni güneş kesme gibi amaçlarının olmamasıdır.